TEIGIAMAS ARBA NEIGIAMAS TESTO REZULTATAS NEPARODO, AR MEDŽIAGA YRA SAUGI. NĖ VIENA MEDŽIAGA NĖRA 100% SAUGI.

Kaip naudotis vienkartiniu psichoaktyviųjų medžiagų testu?

VIENKARTINIO TESTO INSTRUKCIJA

1. Švelniai perlaužk ampulę (-es)

Stiklinę ampulę (-es) atidaryk švelniai stumdamas (-a) plastikinį dangtelį nykščiu žemyn. Po kelių švelnių paspaudimų, ampulės galvutė lengvai atsilaisvins. Būk atsargus (-i), nesutraiškyk stiklinės ampulės.

VIENKARTINIO TESTO INSTRUKCIJA

2. Įdėk mėginį

Plastikine mentele į atidarytą mėgintuvėlį įdėk paruoštą nedidelį (maždaug tokio dydžio ●) mėginį. Į mėgintuvėlį supilk skystį iš dviejų/vienos (priklausomai nuo testo) stiklinių ampulių ir maišyk bent 30 sekundžių.

VIENKARTINIO TESTO INSTRUKCIJA

3. Stebėk rezultatą

Po 3 minučių stebėk gautą rezultatą.
Atkreipk dėmesį, kad spalvos pokyčio reakcija visada yra greičiausia ir ryškiausia toje dalyje, kurioje testuojamas mėginys liečiasi su reagentu.
Nufotografuok gautą rezultatą ir palygink jį su instrukcijose nurodyta spalvų palete. Bėgant laikui reakcija dėl sąlyčio su oru blogėja ir gali būti netiksli, todėl praėjus daugiau nei 5 minutėms ignoruok spalvos pokyčius.

VIENKARTINIO TESTO INSTRUKCIJA

4. Saugiai išmesk

Uždaryk panaudotas testavimo priemones plastikiniame vamzdelyje ir saugiai išmesk.

Kaip naudotis daugkartinio testavimo rinkiniu?

DAUGKARTINIO TESTO INSTRUKCIJA

1. Įdėk mėginį

Jei testuoji piliulę, miltelius ar kristalus, kiek įmanoma gerai susmulkink juos. Jei testuoji blotter'į, atkirpk 1/8 (kampą). Jei testuoji skystį, užlašink vieną lašą ant popieriaus arba švaraus keraminio paviršiaus. Plastikine mentele ant testavimo paviršiaus (porcelianinės plokštelės) įdėk paruoštą nedidelį (degtuko galvutės dydžio) mėginį.

*Turėk omenyje, jog didesnis mėginys gali sukelti stipresnę reakciją.
*Kiekvienam testavimui reikia naujo mėginio.

DAUGKARTINIO TESTO INSTRUKCIJA

2. Įlašink reagentą (-us)

Prieš testuojant reagentų buteliuką stipriai suplak, tada stipriai bakstelėk, kad nukratytum dangtelyje įstrigusį reagentą. Su buteliuku neliesk mėginio, kitaip sugadinsi likusį reagentą. Naudok tik tiek reagento, kad padengtum mėginį. Įlašink vieną (arba kelis) lašą (-us) reagento.

*Nemaišyk reagentų, išskyrus „A“ ir „B“ buteliukus.

DAUGKARTINIO TESTO INSTRUKCIJA

3. Stebėk rezultatą

Palygink spalvos pasikeitimą su spalvos palete pridėtose instrukcijose. Bėgant laikui reakcija dėl sąlyčio su oru blogėja ir gali būti netiksli, todėl nekreipk dėmesio į bet kokius spalvos
pasikeitimus po 2 minučių. Atkreipk dėmesį, kad spalvos pokyčio reakcija visada yra greičiausia ir ryškiausia toje dalyje, kurioje testuojamas mėginys liečiasi su reagentu. Nepamiršk nufotografuoti gautą rezultatą ir palyginti jį su instrukcijose nurodyta spalvų palete.

*Jei testuoji blotter'į naudojant Ehrlich arba Hofmann reagentus, stebėk reakciją iki 60 minučių.

DAUGKARTINIO TESTO INSTRUKCIJA

4. Išplauk įrankius

Panaudotus testavimo įrankius bei testavimo paviršių (porcelianinę plokštelę) nuplauk tekančiu vandeniu ir plovikliu.

Kaip naudotis grynumo (TLC) testavimo rinkiniu?

TLC INSTRUKCIJA

1. Pasiruošk testavimo priemones ir mėginį

Pirmiausia pasiruošk švarią ir gerai apšviestą vietą testavimui. Iš anksto paruošk mėginį, mentelę, pirštinės, plastikinį buteliuką, tiriamąjį skystį, pipetę, pieštuką, stiklinį mėgintuvėlį, suvyniotas estingavimo korteles, stiklainį ir UV-C žibintuvėlį. Tada atsargiai laikydamas (-a) testavimo "kortelę" tik už viršutinių kraštų pažymėk 4 taškus 1 cm atstumu nuo kortelės apačios, šonų ir vienas nuo kito.
Jei testuoji tabletes, miltelius ar kristalus, juos smulkiai sutrink. Pasverk mėginį plastikiniame buteliuke ir ištirpink tiriamajame skystyje naudodamas (-a) instrukcijose nurodytas proporcijas. Gerai pakratyk, kad ištirptų. Per didelis arba per mažas mėginys gali lemti netikslius rezultatus.

TLC INSTRUKCIJA

2. Užlašink 1 mikrolitrą ant kortelės

Jei yra nuosėdų, palauk minutę, kol jos nusės. Panardink stiklinio mėgintuvėlio galą, kad jis prisipildytų ištirpusio mėginio. Švelniai paliesk vieną iš pažymėtų taškų bandymo kortelėje, kad išsiskirtų mėginys, ir pažymėk tą vietą pieštuku.

TLC INSTRUKCIJA

3. Įdėk kortelę į stiklainį

Į stiklainį įpilk 2 ml tiriamojo skysčio ir atsargiai, atkreipiant dėmesį, kad baltoji tiriamosios kortelės pusė neliestų mėginio, įdėk ją į stiklainį. Uždaryk stiklainį ir stebėk apie 25 minutes, kol testavimo kortelė beveik visiškai įsigers. Išimk testavimo kortelę iš stiklainio ir palauk, kol ji išdžius.

TLC INSTRUKCIJA

4. Palygink rezultatus

Rezultatams patikrinti naudok UV-C žibintuvėlį. UV-C žibintuvėliu UV-C šviesoje pasirodys dėmės ant testavimo kortelės, apvestos pieštuku. Kiekviena dėmė rodo atskirą medžiagą.

TLC INSTRUKCIJA

5. Palygink rezultatus

Kaip naudotis fentanilio testavimo juostele?

FENTANILIO JUOSTELĖS INSTRUKCIJA

1. Sumaišyk 100 mg mėginio su 200 ml vandens

FENTANILIO JUOSTELĖS INSTRUKCIJA

2. Įmerk testo juostelę ne aukščiau nei stora linija (15 sek.)

FENTANILIO JUOSTELĖS INSTRUKCIJA

3. Padėk juostelę ir patikrink po 3-5 minučių

FENTANILIO JUOSTELĖS INSTRUKCIJA

4. 1 linija = fentanilis, 2 linijos = fentanilio nėra

PAPILDOMA INFORMACIJA

KAIP VERTINTI GAUTĄ TESTO REZULTATĄ?

Palygink spalvos pokytį su nurodymais testo rinkinyje, kuriuos rasi pridėtose instrukcijose. Reagentų testai gali parodyti ar tam tikra medžiaga yra mėginyje, bet ne jos GRYNUMĄ ar KIEKĮ.

KOKS YRA TESTŲ (REAGENTŲ) GALIOJIMO LAIKAS?

Visuose testavimo rinkiniuose yra naudojamos aukščiausios kokybės medžiagos: specialus cheminėms medžiagoms atsparus plastikas, karščiui atsparus stiklas ir nerūdijantis plienas.

Dėl naudojamų medžiagų specifikos, užtikrinamas bent 1 metų tinkamumo naudoti terminas. Vėliau reagentų jautrumas sumažėja ir testo rezultatas gali būti netikslus.

KOKIOS YRA TESTŲ NAUDOJIMO IR LAIKYMO SĄLYGOS?

Psichoaktyviųjų medžiagų testavimo rinkiniuose yra toksiškų ir (arba) ėsdinančių cheminių medžiagų, kurios gali nudeginti odą ir drabužius.
Saugokis, kad jos nepatektų į akis ar burną; Laikyk atokiau nuo vaikų ir gyvūnų; Visada naudok gerai vėdinamoje patalpoje; Mūvėk pirštines ir dėvėk apsauginius akinius;
Niekada nenukreipk į veidą ar kitas kūno vietas. Jei testavimo medžiagos pateko ant odos ir (arba) drabužių, nedelsiant nuplauk ją dideliu kiekiu vandens ir muilu;
Reagentus laikyk vėsioje ir tamsioje vietoje.;

Reagentų tikslumas laikui bėgant arba dėl sąlyčio su oru, ypač jei yra veikiami saulės spindulių arba laikomi ne šaldytuve, blogėja. Jei abejoji reagento tikslumu, išbandyk jį su jau patvirtintu mėginiu.